Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Powiat przyjacielem gminy Rędziny

21 grudnia, 2015

Pierwszy raz w historii samorząd gminy Rędziny postanowił wyróżnić instytucje i osoby, które wspierają działania gminy oraz jej mieszkańców.

Wójt Paweł Militowski uhonorował tytułem „Przyjaciela Gminy Rędziny” m.in. Starosto Powiatowe w Częstochowie, a także Komisariat Policji w Kłomnicach. W gronie wyróżnionych znalazły się również przedsiębiorstwa, które pomagały w organizacji gminnych festynów bądź innych ważnych wydarzeń kulturalno-sportowych. W gronie tym są m.in. firmy Cemex Rudniki, Spólka Wilga, Klimek Plast, Golimak z Kościelca, Wytwórnia Makaronu Domak, Spółka Cywilna POLPLAST z Rudnik, Spółka Cywilna Sigma z Rudnik, Przedsiębiorstwo Handlowo-Transportowe Janusz Kreczmer „Jaś”, Zakład Piekarniczy Monika Ułamek z Rędzin, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Art. Mar, Przetwórstwo Mięsa Andrzej Kosiński, Spółka Jawna Urmik, Zakład Produkcyjno-Handlowy KASBUT, Zakład-Pogrzebowo-Transportowy KOMOROWSCY S.C., Zakład Cemiczny Rudniki SA.

Starostwo Powiatowe w Częstochowie zostało wyróżnione statuetką w podziękowaniu za dobrze układającą się współpracę  przy realizacji przedsięwzięć drogowych, a także pozytywne nastawienie powiatu do wniosków i propozycji współpracy wysuwanych przez rędziński samorząd. Statuetkę, w imieniu starosty Andrzeja Kwapisza, odebrał podczas spotkania wigilijnego w gminie Rędziny wicestarosta Henryk Kasiura.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).