Niedziela, 16 czerwca 2024r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych

Województwo śląskie szczyci się dużą liczba orkiestr dętych. Swój duży wkład w rozwój tej pięknej kultury posiada również Powiat Częstochowski, gdzie obecnie funkcjonuje 16 zespół.

Środki europejskie przeznaczone na kulturę sprawiły, że w ostatnim dziesięcioleciu reaktywowano działanie kilku orkiestr. Powstały nowe w gminach, w których do tej pory ich nie było. Władze Powiatu Częstochowskiego dostrzegając te pozytywne zmiany, postanowiły reaktywować Powiatowy Przegląd Orkiestr, który po raz ostatni odbył się w latach 70. Ideą przywrócenia przeglądu jest to, by orkiestry naszego powiatu ze sobą nie rywalizowały, lecz aby zaprezentowały własny dorobek artystyczny, wymieniły zdobyte  doświadczenie, a tym samym nadal prężnie się rozwijały.

W roku bieżącym zapraszamy wszystkie orkiestry i mieszkańców do Mykanowa, gdzie 14 sierpnia  2016 r. odbędzie się Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Wszelkie dodatkowe informacje wraz z kartą zgłoszenia dla orkiestr dostępne są na stronie www.czestochowa.powiat.pl  - baner Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych

Skomentuj

Podaj treść

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).