Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

Projekt „TWÓJ ASYSTENT – wsparcie na dobry start!”

25 sierpnia, 2022

Projekt „TWÓJ ASYSTENT - wsparcie na dobry start!”

Fundacja Internationaler Bund Polska prowadzi rekrutację do nowego projektu usług asystenckich dla osób niepełnosprawnych. Projekt „TWÓJ ASYSTENT - wsparcie na dobry start!” realizowany przez fundację adresowany jest do osób niepełnosprawnych z województwa śląskiego i małopolskiego.

W ramach projektu zapewniona będzie usługa asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej (AOON) dla min. 50 osób (25 osób z województwa śląskiego i 25 osób z województwa małopolskiego). Usługi asystenckie polegać będą na towarzyszeniu podopiecznemu w wykonywaniu czynności dnia codziennego, zarówno w miejscu zamieszkania jak i na zewnątrz np. w formie spaceru, wspólnego pójścia do lekarza, do sklepu, uczestniczeniu w wydarzeniach kulturalnych, sportowych itd. Maksymalna liczba godzin usług asystenckich na jednego beneficjenta ostatecznego wynosi 222. Ponadto każdemu uczestnikowi będzie przysługiwało do 14 godzin indywidualnych spotkań z psychologiem oraz do 7 godzin spotkań z dietetykiem.


Uczestnikami projektu mogą być:

- osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną;

- osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności;

- osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną;  które przebywają w woj. Śląskim lub woj. Małopolskim (miejsce ich pobytu na czas realizacji projektu).  


Usługi asystenckie świadczone będą w okresie wrzesień 2022 - marzec 2023


Rekrutacja do programu prowadzona będzie wyłącznie telefonicznie pod nr telefonu 32 219 10 10  w godzinach od 8.00 do 15.00. od dnia 12.08.2022 do 26.08.2022

Warunkiem przystąpienia do programu jest zapoznanie się z REGULAMINEM REKRUTACJI i wypełnienie za pośrednictwem koordynatora projektu w trakcie rozmowy telefonicznej KARTY ZGŁOSZENIA DO PROGRAMU oraz dostarczenie do biura fundacji orzeczenia o niepełnosprawności.


Po zakończeniu rekrutacji utworzona zostanie lista osób przyjętych do udziału w projekcie oraz lista rezerwowa dla osób, które nie dostały się z powodu braku miejsc.  

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Rekrutacji:

https://ib-polska.pl/aktualnosci/twoj-asystent/


Kontakt:

Internationaler Bund Polska

43-100 Tychy, ul. Edukacji 11; tel.: 32 219 10 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).