Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

„Prometeus” w czołówce Bocci

24 listopada, 2021
„Prometeus” w czołówce Bocci

„Prometeus” w czołówce Bocci

Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Stowarzyszenia "Prometeus" na zawodach Polskiej Ligi Bocci w Zamościu. Na rozgrywanym od 24 do 26 października turnieju, złote medale wywalczyli Rafał Stasiak (BC5) i Wojtek Lamch (BC1), w klasyfikacji drużynowej „Prometeus” wywalczył drugie miejsce.


24 listopada gratulacje od  członków Zarządu Powiatu Częstochowskiego przyjął prezes stowarzyszenia Waldemar Trószyński.


Stowarzyszenie "Prometeus" od lat zaangażowane jest w działalność na rzecz zapewnienia osobom niepełnosprawnym ruchowo podstawowych warunków do samodzielnego, pełnego i czynnego uczestnictwa w życiu zawodowym i społecznym. Przyczynia się do podnoszenia świadomości społecznej oraz integracji osób niepełnosprawnych z osobami zdrowymi. Działalność zarządu stowarzyszenia pod kierownictwem prezesa Waldemara Trószyńskiego ma na celu przeciwdziałanie wszelkim formom dyskryminacji osób niepełnosprawnych oraz przede wszystkim rozwój i popularyzację sportu wśród osób niepełnosprawnych. Od 2010 roku rozgrywane są Integracyjne Zawody Paraolimpijskie w Boccia "Prometeus-Cup", które od 2017 r. zyskały rangę zawodów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski. Pierwszy turniej  mający tę rangę odbył się  w maju 2017 r. W grudniu tego samego roku Konopiska gościły uczestników Międzynarodowego Turnieju Boccia Prometeus Cup 2017 Open. Zawodnicy reprezentujący "PROMETEUS" występowali również w Śląskiej Lidze Boccia oraz promowali swoją dyscyplinę podczas "Olimpiady Razem". Stowarzyszenie było organizatorem w 2011 r. koncertu "Tacy sami, uczymy się, bawimy i gramy", podczas którego wystąpili laureaci XV Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej. Za swą działalność stowarzyszenie otrzymało Statuetkę Wójta Gminy Konopiska "Za wybitne zasługi dla Gminy Konopiska". Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół posiada certyfikat poświadczający, iż znajduje się w zaszczytnym gronie współtwórców kampanii "Postaw na rodzinę".


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).