Czwartek, 21 września 2023r. | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Pokaż menu

Statuetki Starosty Częstochowskiego wręczone

22 lutego, 2016

Laureaci Statuetek Starosty 2015

W sobotni wieczór (20 lutego br.), w wypełnionej po brzegi Filharmonii Częstochowskiej wicestarosta częstochowski Henryk Kasiura w imieniu starosty Andrzeja Kwapisza ogłosił wyniki 15. edycji konkursu „Za wybitne zasługi dla powiatu częstochowskiego”.

Najwyższe nagrody tego konkursu czyli Statuetki Starosty Częstochowskiego trafiły do rąk siedmiorga laureatów – osób, które w sposób szczególnie wyróżniły się w pracy na rzecz powiatowej oświaty, kultury, sportu i turystyki, samorządności, przedsiębiorczości, zdrowia i opieki społecznej oraz zasłużyły się w działalności nie mieszczącej się w w.w. kategoriach, w związku z czym zostały nagrodzone w kategorii „Inne szczególne osiągnięcia”.

- Uroczysta gala jest formą podziękowania dla tych, których kapituła konkursu nominowała do tej nagrody, a zwłaszcza dla jej laureatów. Jest podziękowaniem za ich wkład intelektualny, kulturalny i gospodarczy w rozwój naszego powiatu i jego promocję w regionie, kraju, a nawet daleko poza jego granicami. Jest także wyrazem szacunku dla ich nieprzeciętnych osiągnięć, z których wszyscy, w większym lub mniejszym zakresie, korzystamy – tłumaczył w swym inauguracyjnym wystąpieniu wicestarosta Kasiura. - Dzisiejsza uroczystość ma charakter małego jubileuszu. Po raz pierwszy bowiem Statuetka Starosty Częstochowskiego została wręczona 15 lat temu – w roku 2001. Jej laureatem był pan Siegfried Tann - ówczesny starosta powiatu bodeńskiego, z którym łączy nas wieloletnia przyjaźń i partnerstwo. Dzisiaj, 15 lat później, Siegfried Tann także jest wśród nas. Razem ze swym następcą – obecnym starostą bodeńskim Lotharem Wölfle, równie nam bliskim przyjacielem i zaangażowanym w sprawy powiatu częstochowskiego partnerem. Są wśród nas także przyjaciele z Ukrainy: delegacja z partnerskiego powiatu śniatyńskiego na czele z przewodniczącym Rady Powiatu Iwanem Ugrynem oraz goście z Kijowa i miasta Sumy.

Oprócz przyjaciół z zagranicy, na widowni zasiadło wielu innych znamienitych gości. Byli wśród nich parlamentarzyści, przedstawiciele wojewódzkich władz państwowych i samorządowych, reprezentanci władz miasta Częstochowy, wójtowie i burmistrzowie gmin naszego powiatu i powiatów ościennych, dyrektorzy urzędów i instytucji współpracujących z powiatem, radni powiatowi, dotychczasowi laureaci Statuetek , przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Straży Pożarnych, kombatanci i wielu, wielu innych.

 

Gdy nadszedł czas na prezentację bohaterów wieczoru, publiczność gromkimi brawami nagrodziła dziewiętnastu nominowanych przez kapitułę konkursu do finału tegorocznej edycji Statuetek. Wszyscy nominowani pojawili się na scenie, gdzie otrzymali dyplomy, kwiaty i gratulacje od wicestarosty Henryka Kasiury i przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Kubata. Zarówno widzowie jak i nominowani z napięciem czekali na werdykt starosty mówiący o tym, w czyje ręce trafią w tym roku Statuetki. Gdy werdykt został ogłoszony, gorącymi oklaskami witano kolejno pojawiających się na scenie laureatów:
Bożenę Kulawińską - dyrektora Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Koniecpolu, która zwyciężyła w kategorii Oświata,
Stowarzyszenie Przyjaciół „Gaude Mater” – zwycięzcę w kategorii Kultura,
Stefana Zatońskiego - przewodnika turystycznego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego – zdobywcę Statuetki w kategorii Sport i Turystyka,
Tomasza Kucharskiego - wójta gminy Olsztyn, który został laureatem w kategorii Samorządność,
Andrzeja Miedzińskiego - właściciela Zakładu Stolarskiego „Miedziński” w Kowalach, gm. Konopiska, który zwyciężył w kategorii Przedsiębiorczość,
Bogusława Marchewkę - dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Blachowni

– zdobywcę Statuetki w kategorii Zdrowie i Opieka Społeczna,
Lothara Wölfle - starostę Powiatu Bodeńskiego– laureata w kategorii Inne szczególne osiągnięcia.

W imieniu nagrodzonych podziękowania za to najwyższe powiatowe wyróżnienie złożyli dyrektor DPS w Blachowni B. Marchewka i wójt gminy Olsztyn Tomasz Kucharski.

Artystyczną atrakcją statuetkowej gali był występ znanego i cenionego artysty estradowego, felietonisty, aktora filmowego i jednocześnie wybitnego językoznawcy (profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego) - Aloszy Awdiejewa, któremu towarzyszyli dwaj znakomici krakowscy muzycy. Ich piosenki i kabaretowe żarty rozbawiły publiczność do łez, nic więc dziwnego, że nagrodzeni zostali gromkimi brawami i zmuszeni do kilkakrotnych bisów.

 

Strona 1 z 1

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).