Poniedziałek, 25 września 2023r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

Teatr z Kołomyi wystąpi w Częstochowie

19 lipca, 2023

Teatr z Kołomyi wystąpi w Częstochowie

Trwają rozmowy nad gościnnym występem aktorów z Kołomyjskiego Akademickiego Teatru Dramatycznego im. Iwana Ozarkiewicza w regionie częstochowskim. 

Ukraińska delegacja, na której czele stali Wiceprzewodniczący Rady Obwodu Kołomyjskiego Dmytro Samuliak i Dyrektor Kołomyjskiego Akademickiego Obwodowego Ukraińskiego Teatru Dramatycznego im. Iwana Ozarkiewicza    Dmytro Chyborak, spotkała się 18 lipca z władzami powiatu częstochowskiego.

Podczas rozmów ustalono, że ukraiński teatr przyjedzie do regionu częstochowskiego jesienią br. i będzie wystawiał sztuki w języku ukraińskim i polskim. Trwa obecnie ustalanie miejsc poszczególnych spektaklów, ale z zapowiedzi wynika, że podziwiać grę aktorską będzie można zarówno w Częstochowie, jak i wybranych miejscowościach w powiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).