Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Wizyta gości znad Jeziora Bodeńskiego

08 czerwca, 2016

Z czterodniową (7 – 11 czerwca) wizytą do powiatu częstochowskiego przyjechała 7-osobowa delegacja zaprzyjaźnionego powiatu bodeńskiego (Niemcy), w skład której wchodzą specjaliści z zakresu pomocy społecznej, pośrednictwa pracy oraz osoby zajmujące się tematyką uchodźców w powiecie bodeńskim. Nasi goście to:

- Ignaz Wetzel- dyrektor Pionu Socjalnego w Powiecie Bodeńskim

- Andreas Sponar- naczelnik Wydziału Socjalnego w Powiecie Bodeńskim

- Yalcin Bayraktar- pełnomocnik powiatowy ds. uchodźców w powiecie bodeńskim

- Maria Gerard- naczelnik Wydziału Pośrednictwa Pracy w Powiecie Bodeńskim

- Marina Friedel- koordynator wspierający udział uchodźców w życiu społecznym

- Johanna Dudzinski-Tann – pełnomocnik starosty bodeńskiego ds. współpracy niemiecko-polskiej,

- Sandra Leschick - zastępca naczelnika Wydziału ds. Dzieci i Młodzieży

Dzisiaj członkowie delegacji przybyli do starostwa, gdzie odbyło się spotkanie z władzami naszego powiatu oraz z dyrektorami jednostek organizacyjnych powiatu: domów dziecka, domów pomocy społecznej i pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. W spotkaniu uczestniczyła także dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie Grażyna Klamek.

Gości powitał wicestarosta częstochowski Henryk Kasiura. Omówił on także zadanie powiatu i przybliżył historię partnerstwa powiatu częstochowskiego i bodeńskiego. Goście z zainteresowaniem wysłuchali również prezentacji przygotowanych przez dyrektorów naszych placówek opiekuńczo-wychowaczych i DPS-ów dotyczących ich organizacji funkcjonowania.

W trakcie pobytu w naszym powiecie niemieccy goście odwiedzą m.in. DPS w Turowie, Lelowie i Blachowni, Dom Dziecka w Chorzenicach, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bogumiłku, Dom dla Dzieci „Sosenka” w Częstochowie oraz Placówkę Opiekńczo-Wychowawczą w Blachowni.

Głównym celem wizyty jest udział delegacji znad Jeziora Bodeńskiego w organizowanej przez częstochowskie starostwo i PCPR jutrzejszej konferencji nt. „Problem uchodźctwa wyzwaniem współczesnej Europy”. W pierwszej części konferencji przedstawione zostaną doświadczenia powiatu bodeńskiego związane z uchodźcami, w drugiej zaś – zadania i doświadczenia Polski w tym zakresie. Omawiać je będą przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Urzędu ds. Cudzoziemców, Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Galeria zdjęć
Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).