Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Wizyta władz powiatu prudnickiego

10 marca, 2016

9 marca w powiecie częstochowskim gościła delegacja władz powiatu prudnickiego na czele z jego starostą Radosławem Roszkowskim. Goście nie ukrywali, iż chcą skorzystać z doświadczeń naszego powiatu związanych z przekształceniem dużych domów dziecka w małe placówki o charakterze rodzinkowym, które, w powszechnej opinii, przeprowadzone zostało wręcz wzorcowo.

Oficjalna część spotkania odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Częstochowie, gdzie wicestarosta częstochowski Henryk Kasiura przedstawił gościom informacje nt. powiatu częstochowskiego w tym m.in. dotyczące organizacji pracy Rady Powiatu, Zarządu Powiatu i Starostwa Powiatowego, jednostek organizacyjnych naszego powiatu, współpracy zagranicznej oraz ciekawych miejsc i zabytków naszego powiatu.

Dyrektor Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Blachowni Elżbieta Ścigała przedstawiła prezentację nt. reorganizacji instytucjonalnej pieczy zastępczej w powiecie częstochowskim. Podczas swego wystąpienia E. Ścigała przybliżyła gościom nie tylko problemy, z jakimi przyszło się zmierzyć przy dokonywaniu reorganizacji domów dziecka, ale przede wszystkim przedstawiła korzyści, jakie przyniosły nowe rozwiązania dla rozwoju i przygotowania do przyszłego samodzielnego życia wychowanków tych domów.

Następnie przedstawiciele powiatu prudnickiego udali się do Domów dla Dzieci „Skałka” i „Sosenka” w Częstochowie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Blachowni oraz Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Blachowni, gdzie mieli możliwość zapoznać się z obecnym funkcjonowaniem wizytowanych placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz omówić doświadczenia dotyczące ich tworzenia.

Goście, którzy są dopiero na początku drogi, jaką nasz powiat przeszedł już ponad 10 lat temu, byli pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyli. – Przyjechałem tu z ciekawością, wyjeżdżam z konkretnym zamiarem – stwierdził starosta prudnicki zapytany o to, czy będzie reorganizował placówkę opiekuńczo-wychowawczą na swoim terenie. Towarzyszący mu wicestarosta prudnicki Krzysztof Barwieniec, członek Zarządu Powiatu Damian Szepeławy, kierownik PCPR w Prudniku Krystyna Wilisowska, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Głogówku Mieczysław Żebracki oraz pracownik socjalny i wychowawca Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Głogówku Jolanta Jacher-Budzyn interesowali się niemal wszystkim, co związane jest z funkcjonowaniem naszych placówek. Dyrektor PCPR w Częstochowie Katarzynę Buchajczuk i wicestaroste Henryka Kasiurę pytali m.in. o kwestie prawne i finansowe związane z interesującym ich tematem, Elżbietę Ścigałę o sprawy organizacyjne… Rozmawiali też z wychowawcami i wychowankami, w tym z dziećmi z powiatu prudnickiego, które mieszkają w naszych placówkach (11 dzieci).


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   


 •  

   

   

   

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).