Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

XL Sesja Rady Powiatu Częstochowskiego

26 września, 2022

XL Sesja Rady Powiatu Częstochowskiego

Zapraszamy na XL Sesję Rady Powiatu Częstochowskiego, która odbędzie się 29 września 2022 r. o godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Częstochowie.


Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad XL Sesji i powitanie.

2. Stwierdzenie prawomocności obrad.

3. Przedstawienie porządku obrad.

4. Przyjęcie protokołu z obrad poprzedniej sesji.

5. Powołanie komisji uchwał i wniosków.

6. Informacja z działalności Starosty i Zarządu w okresie międzysesyjnym, referent starosta K. Smela.

7. Informacja o sytuacji na rynku pracy i formach łagodzenia skutków bezrobocia w powiecie częstochowskim, referent dyr. PUP P. Urbaniak.

8. Sprawozdania z działań podejmowanych przez PGW Wody Polskie na terenie powiatu częstochowskiego w 2021 roku, referenci: kierownicy nadzorów wodnych.

9. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Częstochowskiego na lata 2022 – 2028, referent skarbnik A. Osadnik-Trzepizur, druk nr 1/XL/2022.

10. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie powiatu częstochowskiego na 2022 rok, referent skarbnik A. Osadnik-Trzepizur, druk nr 2/XL/2022.

11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XVII/156/2008 Rady Powiatu w Częstochowie z dnia 24 kwietnia 2008 r w sprawie zasad rozliczenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego, tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli prowadzących kształcenie w formie zaocznej, pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, doradców zawodowych oraz zasad zaliczenia do wymiaru godzin poszczególnych zajęć w formie zaocznej, referent naczelnik wydz. EZK L. Smolarski, druk nr 3/XL/2022.

12. Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia gminie Koniecpol zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach w obrębie skrzyżowania DP 1091 S (ul. Żeromskiego) z ul. Szkolną w Koniecpolu, referent dyrektor PZD A. Pakuła, druk nr 4/XL/2022.

13. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2022 roku, referent dyr. PCPR K. Buchajczuk, druk nr 5/XL/2022.

14. Korespondencja Rady Powiatu w okresie międzysesyjnym, referent przewodniczący rady A. Kubat.

15. Wnioski i oświadczenia radnych; komunikaty.

16. Zamknięcie obrad XL Sesji.

Projekty uchwał dostępne TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).