Wtorek, 23 kwietnia 2024r. | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Pokaż menu

Zarząd Powiatu w nowym składzie

09 marca, 2023

Zarząd Powiatu w nowym składzie

Sesja rozpoczęła się od złożenia życzeń Paniom, które 8 marca miały swoje święto, a następnie zrealizowany przewidziany porządek obrad.

Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Kiedrzyn przedstawił statystyki policyjne za 2022 r. Jak wynika z analizy, w ostatnim czasie odnotowano wzrost kradzieży sklepowych oraz kradzieży paliwa (szczególnie z baków samochodów i z terenów budów). Znacząco spadła liczba zdarzeń drogowych. Dla przykładu w Mykanowie 2 lata temu było 324 zdarzeń, a roku minionym tylko 146.
Wg komendanta spadki wynikają z licznych remontów na drogach, zwiększonych taryfikatorów oraz użycia dronów.

Następnie radni zajęli się wyborem nowego członka zarządu. Starosta Smela zaproponował dra Leonarda Smolarskiego, który pełnił już funkcję członka zarządu, a obecnie sprawuje funkcję Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu. Rada w głosowaniu tajnym, stosunkiem głosów 19 głosów za, głosów przeciwnych brak i przy 4 nieważnych głosach zdecydowała, że nowym członkiem zarządu został dr Leonard Smolarski. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).