Sobota, 4 lutego 2023r. | Imieniny: Andrzeja, Weroniki, Joanny
Pokaż menu

Zmiana na stanowisku dyrektora

02 września, 2022
Zmiana na stanowisku dyrektora

Zmiana na stanowisku dyrektora

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Częstochowie ma nowego dyrektora. Od 1 września funkcję pełni Barbara Kidawa.

Nowa pani dyrektor jest absolwentką Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego. Nauczycielem psychologiem z ponad 21-letnim stażem pracy, dotychczas pracującym w dwóch Poradniach Psychologiczno–Pedagogicznych  Powiatu Częstochowskiego. Ponadto ukończyła  Studium biegłych psychologów sądowych, Pedagogikę Specjalną (surdopedagogikę) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studia podyplomowe-Zarządzanie placówkami Oświatowymi w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Pełniła funkcje społecznego zastępcy dyrektora poradni. W swojej pracy zawodowej zajmuje się głównie diagnozą psychologiczną i terapią małych dzieci z niepełnosprawnościami i  nieprawidłowościami rozwojowymi, prowadzi wczesne wspomaganie rozwoju. Bliska jej sercu jest tematyka związana z pracą z dziećmi do trzeciego roku życia i z ich rodzicami, wczesna interwencja terapeutyczna i pobieganie zaburzeniom rozowjowym. Od 2015 r. we współpracy z Wydziałem Edukacji, Zdrowia, Kultury. Sportu i Promocji Powiatu realizuje w poradni zadania z powiatowego programu zdrowia psychicznego.

Przez 22 lata jednostką kierowała Urszula Podsiad-Jeziorska, która nie kończy jednak swojej kariery i będzie pracowała w poradni jako psycholog i socjoterapeuta.

Podziękowania za dotychczasową pracę złożyli członkowie Zarządu Powiatu: starosta Krzysztof Smela, wicestarosta Jan Miarzyński, Gwidon Jelonek oraz sekretarz powiatu Henryk Sobel, skarbnik Agata Osadnik-Trzepizur i Naczelnik Wydziału Edukacji Leonard Smolarski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).