Sobota, 20 lipca 2024r. | Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Pokaż menu

V edycja Nagrody Ostoi Pokoju im. Matki Ewy

29 kwietnia, 2016
Aleksandrówka, kościół pw. św. Anny - Polar123 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Aleksandrówka, kościół pw. św. Anny - Polar123 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

 Statuetka „Ostoi Pokoju” im. Matki Ewy autorstwa Magdaleny i Jacka Wichrowskich z Galerii „Stalowe Anioły” w Bytomiu  jest symbolem całkowitego i bezinteresownego oddania się drugiemu człowiekowi i szlachetnej działalności społeczno-charytatywnej. Imieniem Matki Ewy nazwano szkołę, ulicę, szlak turystyczny w Miechowicach, gdzie pełniła służbę oraz nagrodę, która w tym roku po raz piąty zostanie wręczona osobom lub instytucjom zajmującym się działalnością na rzecz potrzebujących.


Nagroda została ustanowiona wspólnie przez gminę Bytom, samorządy województw: śląskiego i opolskiego oraz Diecezję Katowicką Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Nagroda upamiętnia jedną z najsłynniejszych bytomianek Ewę von Tiele-Winckler i dzieło jej życia - Ostoję Pokoju.  Ma ona na celu wyłonienie oraz uhonorowanie osób i podmiotów zajmujących się działalnością społeczną i charytatywną na rzecz mieszkańców z terenu województw śląskiego i opolskiego. Laureatami nagrody w latach ubiegłych zostali: Siostra Diakonisa Marta Grudke, Monika Witkowska-Kubas, ks. Bogdan Peć, dr Janusz Cholewiński oraz firma MARCO z Gliwic.


Statuetkę mogą otrzymać: osoby fizyczne, prawne, kościoły i inne związki wyznaniowe oraz ich jednostki organizacyjne, jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, które działają w obszarze działań społecznych lub charytatywnych. Nagroda może zostać przyznana w dwóch kategoriach: dla osób fizycznych i podmiotów zbiorowych.

Do 15 maja br. nominacje do wyróżnienia mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, organy administracji publicznej, podmioty gospodarcze, związki wyznaniowe i ich jednostki organizacyjne, osoby fizyczne - grupy minimum 15-osobowe. Kandydatów do nagrody można zgłaszać poprzez stosowny wniosek-formularz – osobiście w kancelarii UM przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35, drogą pocztową na adres Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu (41-902 Bytom, ul. Smolenia 35, tel.: 32 7798701; kk@um.bytom.pl).


Zgłoszenia elektroniczne należy przesyłać na adres: kk@um.bytom.pl z tematem: „Nagroda Ostoja Pokoju 2016". 

W załączniku:

- Treść ogłoszenia  dotyczącego składania kandydatur z dn. 22.04.2016 r.

- Regulamin  przyznawania Nagrody „Ostoi Pokoju” im. Matki Ewy

- Formularz zgłoszeniowy

 

Oprac.: Krystyna Jankowiak-Markwica

25.04.2016 r.
Gmina Dąbrowa Zielona
Gmina Dąbrowa Zielona położona jest na Wyżynie Środkowomałopolskiej w obrębie Niecki Włoszczowskiej w północno-wschodniej części województwo śląskiego, w powiecie częstochowskim. Na terenie gminy działa 14 sołectw: Borowce, Dąbek, Cielętniki, Cudków, Dąbrowa Zielona, Nowa Wieś, Olbrachcice, Raczkowice, Raczkowice-Kolonia, Lipie, Soborzyce, Święta Anna, Ulesie, Zaleszczyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).