Wtorek, 3 października 2023r. | Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana
Pokaż menu

XXII Regionalnego Konkursu na Palmę Pisankę i Marzannę

30 marca, 2016
Dwor w Cielętnikach - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Dwor w Cielętnikach - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Świąteczny nastrój zagościł po raz kolejny w hali Zespołu Szkół w Dąbrowie  Zielonej w dniu 18 marca 2016r, za sprawą finału XXII  Regionalnego Konkursu na „Palmę Pisankę i Marzannę”. Konkurs, którego początki sięgają  lat 90-tych ma na celu powrót do tradycji związanych z okresem wiosennym i wielkanocnym. Organizowany jest  przez GOK Dąbrowa Zielona, ROK w Częstochowie, przy współpracy ŚODR w Częstochowie , Gminnego Przedszkola w Dąbrowie Zielonej, KGW Gminy Dąbrowa Zielona pod patronatem Wójta Gminy Dąbrowa Zielona.  Spośród  nadesłanych prac jury  wybrało te prace, które spełniały kryteria konkursowe  regulaminu , urzekały swoim pięknem i były samodzielnie wykonane/zwłaszcza w  I-ej kategorii wiekowej/. Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyły  barwne występy  dzieci z Gminnego Przedszkola, które obfitowały w wątki związane z tradycją Świat Wielkanocnych. Nie zabrakło również  koncertów pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Cielętnik i Dąbrowy Zielonej.   Baby, mazurki, zające i baranki  królowały  na stołach  wśród wielkanocnych przysmaków  i wiosennych dekoracji , które przygotowały członkinie Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich z Dąbrowy Zielonej. Finałowym elementem, na który  wszyscy czekali  była  degustacja przygotowanych specjałów.

Protokół Komisji Konkursowej
Gmina Dąbrowa Zielona
Gmina Dąbrowa Zielona położona jest na Wyżynie Środkowomałopolskiej w obrębie Niecki Włoszczowskiej w północno-wschodniej części województwo śląskiego, w powiecie częstochowskim. Na terenie gminy działa 14 sołectw: Borowce, Dąbek, Cielętniki, Cudków, Dąbrowa Zielona, Nowa Wieś, Olbrachcice, Raczkowice, Raczkowice-Kolonia, Lipie, Soborzyce, Święta Anna, Ulesie, Zaleszczyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).