Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Konsultacje społeczne dot. opracowania – Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce

16 lutego, 2016
Staw Amerykan - Złoty Potok - Frees / Wikipedia / CC0 Staw Amerykan - Złoty Potok - Frees / Wikipedia / CC0
Wczoraj w Urzędzie Gminy Janów odbyły się konsultacje społeczne dot. opracowania "Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce". Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. W celu zapewnienia nam bezpieczeństwa powołano szereg służb i instytucji, takich jak Policja, Straż gminna, Straż Graniczna czy firmy ochroniarskie. Ale, żeby tym służbom łatwiej było poruszać się w poszczególnych obszarach tworzy się narzędzia, które pozwalają na określenie skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jednym z takich narzędzi będzie stworzenie, wspólnie z Policją, która ma w tym względzie profesjonalne przygotowanie, tzw. „map zagrożeń” obejmujących poszczególne obszary kraju. Narzędzia te pomogą również lepiej zarządzać siłami i środkami policyjnymi.

Inicjatorem wczorajszego spotkania był Komendant Komisariatu Policji w Olsztynie asp. szt. Grzegorz Szatan, który nakreślił przybyłym cel spotkania. Następnie przedstawił zdarzenia jakie miały miejsce na terenie Gmin Janów i Olsztyn na przełomie 2013-2015.

W spotkaniu uczestniczyli również dzielnicowi pracujący na terenie Gminy Janów: st. asp. Andrzej Foltyn, sierż. sztab. Mirosław Popiół i mł. asp. Łukasz Wilk oraz przedstawicielki Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie: asp. szt. Justyna Pijet i st. sierż. Sabina Chyra-Giereś. Poza funkcjonariuszami Policji wzięła udział wójt gminy Joanna Ścigaj, radni gminy, sołtysi, dyrektorzy placówek oświatowych, kierownictwo GOPSu oraz mieszkańcy.

Mieszkańcy poruszali tematy dotyczące głównie ruchu drogowego, źle usytuowanych zatoczek autobusowych, brakujących przejść dla pieszych, niebezpiecznej prędkości rozwijanej na prostych odcinkach, gównie drogi krajowej, czy pieszych poruszających się bez wymaganych elementów odblaskowych.
Na koniec uczestnicy spotkania wypełnili ankiety.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dyskusję i cenne uwagi.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).