Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Wójta Gminy Kłomnice KONARY OPEN

29 lutego, 2016
Dworek w Rzekach Wielkich - Jerzy Wiewiórowski, Drawno - Praca własna / Wikipedia / Public Domain Dworek w Rzekach Wielkich - Jerzy Wiewiórowski, Drawno - Praca własna / Wikipedia / Public Domain

miniPo raz 12 Szkoła w Konarach gościła tenisistów stołowych z naszego regionu. Tegoroczną edycję obią patronatem Wójt Gminy Kłomnice pan Piotr Juszczyk. Rozgrywki zostały podzielone na dwa etapy. W sesji przedpołudniowej odbył się turniej dla młodzieży szkolnej. Do rywalizacji przystąpiło 28 uczennic i uczniów ze szkól podstawowych i gimnazjum. Wśród najmłodszych triumfowała Julia Sikora (Słowik), drugą pozycję zajął Jakub Adamowski (Pacierzów), trzecią Adrian Musiał (Zawada). Najwyżej sklasyfikowane dziewczyny to oczywiście zwyciężczyni Julia Sikora oraz Kornelia Michoń z Pacierzowa.

W rozgrywkach gimnazjalistów najlepsze trójki przedstawiają się następująco:
Dziewczyny:
1. Roksana Dróżdz – Zawada
2. Katarzyna Psiuk – Pacierzów
3. Patrycja Brondel – Konary
Chłopcy:
1. Patryk Zawodniak – Chorzenice
2. Kacper Łysakowski – Chorzenice
3. Jakub Klimas – Witkowice
Po rywalizacji nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Młodym sportowcom gratulowali v-ce wójt Pan Adam Śliwakowski, radny gminy Kłomnice Pan Wojciech Szymczyk – Przewodniczący Komisji Oświaty, oraz dyrektor Szkoły w Konarach Pani Anna Gała. Wręczyli młodym graczom dyplomy medale i drobne akcesoria sportowe.

O godzinie 15.00 rozpoczął się turniej główny w kategorii „Open”. Po zapisach i losowaniu turniej ruszył według wcześniej przygotowanej drabinki rozgrywek. Na starcie 35 zawodników i 3 zawodniczki. Gry toczyły się do dwóch przegranych stopniowo zmniejszając stawkę uczestników aż do wyłonienia zwycięzców. Najlepszym graczem, który nie zaznał porażki okazał się Krzysztof Juszczyk z Mykanowa. Tuż za nim po zaciętym finale uplasował się Mariusz Sikora ze Słowika. Na najniższym stopniu podium stanął obrońca ubiegło rocznego tytułu Mariusz Waldon. Najlepsza dwunastka przedstawia się następująco.

1. Krzysztof Juszczyk
2. Mariusz Sikora
3. Mariusz Waldon
4. Paweł Podlewski
5-6. Patryk Pianka, Jerzy Michalik
7-8. Jakub Kobos, Adrian Abresz
9-12. Mikołaj Kołaczkowski, Daniel Kowalik, Kacper Kuc, Michał Dobosz

Najwyżej sklasyfikowana kobieta to Monika Psiuk. Najlepsi gracze otrzymali medale i pamiątkowe statuetki z logo turnieju. Tradycją turnieju jest przyznanie nagrody fair-play. Pomimo zaciętej rywalizacji wszyscy uczestnicy zachowali postawę godną sportowca, za co serdecznie dziękuję. Wyróżnienia trafiły do Mikołaja Misiewicza i Jakuba Łysakowskiego.

Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego udanego turnieju: Wójtowi Gminy Panu Piotrowi Juszczykowi, jego zastępcy Panu Adamowi Śliwakowskiemu, Pani Annie Gale Dyrektor ZS w Konarach, radnemu Panu Wojciechowi Szymczykowi, Panu Robertowi Kępie. Panu Arturowi Raźniakowi za przekazanie gadżetów Klubowych na nagrody. Pani Annie Misiewicz za przygotowanie ciepłych napojów. Piotrowi Murasowi za udostępnienie stołu do gry. Uczniom Pawłowi Woldanowi i Dawidowi Trzeciakowi za obsługę sprzętu nagłaśniającego. Oraz Wojciechowi Wrońskiemu za współorganizację i prowadzenie rozgrywek.

Paweł Urbaniak
Zespół Szkół w Konarach
Gmina Kłomnice
Największą zaletą gminy Kłomnice jest jej atrakcyjne położenie. Leży bowiem blisko trasy szybkiego ruchu DK 1, posiada doskonałe połączenie kolejowe na trasie Częstochowa - Radomsko. Czyste środowisko, zdecydowana większość terenów zielonych, sąsiedztwo jury krakowsko - częstochowskiej oraz przepływająca przez gminę rzeka Warta i malownicze zakątki sprawiają, że tereny te są atrakcyjne dla turystów i osób spragnionych rekreacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).