Czwartek, 30 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda
Pokaż menu

Komunikat i ostrzeżenie WOPR Katowice/Śląsk

21 stycznia, 2016
Pałac w Kruszynie - Przemysław Rychter / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Kruszynie - Przemysław Rychter / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Szanowni Państwo! W związku ze sprzyjającą aurą, powodującą powstawanie lodu na akwenach naszego miasta i województwa, czujemy się w obowiązku poinformować że:

Ratownicy OM WOPR Katowice dokonali w ostatnim czasie inspekcji akwenów wodnych naszego miasta i województwa.

Aktualnie świeżo zalodzone akweny na terenie naszego regionu charakteryzują się grubszą pokrywą lodową przy brzegu oraz zdecydowanie cieńszym lodem w głębi akwenu. Różnice dochodzą nawet do kilku centymetrów! Obecnie, w większości wypadków pokrywa lodowa jest zbyt cienka i zdradliwa do wchodzenia na nią, uprawiania sportów czy wędkarstwa! Gorąco apelujemy od powstrzymania się od wchodzenia na lód!

Prognozy synoptyczne oscylujące wśród temperatur zerowych lub dodatnich tylko pogorszą warunki w najbliższych dniach i godzinach.

Jeżeli nawet przy próbie wejścia warstwa lodu (obecnie zdecydowanie zbyt cienka do wchodzenia na nią!) wytrzyma przy brzegu, to dalej lód na pewno się zarwie! Apel szczególnie skierowany jest do amatorów wędkarstwa, których sporą liczbę zaobserwowaliśmy nad akwenami podczas naszej inspekcji.

Zarząd OM WOPR Katowice


Źródło: http://www.kruszyna.pl/wiecej.php?artykul=662
Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).