Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

PRZEDSZKOLE W WANCERZOWIE JUŻ DZIAŁA !

11 marca, 2016
Budynek Urzędu Gminy - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL Budynek Urzędu Gminy - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL

Od 1 marca przedszkolaki korzystają z nowego budynku Publicznego Przedszkola w Wancerzowie.
O opisanie pierwszych wrażeń poprosiliśmy dzieci, rodziców, dyrekcję i grono pedagogiczne.

Oto co nam powiedzieli:


  - Dzieci bardzo chętnie przychodzą do przedszkola, gdyż mają teraz duże, przestronne sale i łazienki, nowocześnie urządzone i przystosowane do potrzeb dzieci.
Zdarza się, że mamy muszą czekać na dzieci dłuższy czas, bo tak się dobrze bawią, że nie chcą wyjść z sali przedszkolnej "

 

2016-03-przedszkole-04.jpg

- W nowych salach znajduje się dużo nowych, atrakcyjnych zabawek jak np. jeździki bardzo lubiane przez maluchy, kąciki zainteresowań (sklep, domek dla lalek, kącik fryzjerski, mały mechanik, kuchenki z odpowiednim wyposażeniem, wózki dla lalek), tory dla pociągów na baterie, tor wyścigowy na baterie, tor samochodowy z wyrzutnią, dużo puzzli, układanek i gier min. mini stoły do gry w piłkarzyki, gry planszowe, mówiące lalki, duże samochody, traktory, kombajny itp.                                                                                                                                  
 

2016-03-przedszkole-01.jpg


- Dzieci zachwycone są umieszczonymi w salach pufami (starszaki), pociągiem (średniaki)  i kwiatem z materacy (maluchy), służącymi do wypoczywania, a także jako elementy do zabaw dowolnych.
    
- Z dużą przyjemnością przedszkolaki korzystają z czyściutkich, wyłożonych płytkami, wentylowanych łazienek przedszkolnych i dostosowanych do wzrostu dzieci ubikacji i umywalek, zaopatrzonych w pojemniki na ręczniki papierowe, papier toaletowy i mydło.

W każdej łazience zainstalowane są brodziki z prysznicem. W pierwszych dniach dużą atrakcją były baterie nad umywalkami, które samoczynnie wyłączają wodę.
 

2016-03-przedszkole-05.jpg

- W nowym przedszkolu nawet posiłki smakują lepiej, gdyż są przygotowywane w przestronnej, bardzo nowocześnie wyposażonej kuchni, a podawane na nowo zakupionym komplecie naczyń.
Poza tym nareszcie można realizować zajęcia typu  „kuchcikowi” - polegające na tym, że dzieci wraz z nauczycielką samodzielnie przyrządzają potrawy którymi częstują kolegów i personel  z innych grup (np. średniaki piekły pierniczki, maluchy zrobiły sałatkę owocową a starszaki warzywną).

Dzieci były bardzo zaangażowane podczas przygotowania tych smakołyków, a potem bardzo dumne ze swoich wytworów i wszystkie bardzo chętnie je zjadały.
 

 

2016-03-przedszkole-02.jpg


   
- Największym hitem w naszym nowym budynku jest olbrzymia sala gimnastyczna, którą w zależności od potrzeb można powiększać lub zmniejszać ruchomą przesuwaną ścianą. Dzieci uwielbiają wyjścia na górę na zabawy ruchowe i taneczne, gdzie mogą wykorzystać te duże powierzchnie na rozładowanie swojej energii i zaspokojenie potrzeby ruchu.
     

O zaletach tej sali mogli przekonać się też rodzice przybyli na zebranie , gdyż mogli swobodnie zająć miejsca a nie tłoczyć się jak w latach poprzednich.        

 
Po zebraniu wszyscy rodzice obejrzeli wszystkie pomieszczenia przedszkolne. Wkrótce odbędzie się pierwsza uroczystość przedszkolna z okazji Dnia Babci i Dziadka - celowo odłożona na miesiąc marzec, aby komfortowo uczcić to święto, a przy okazji pokazać babciom i dziadkom nowe przedszkole.
    
- Nie można pominąć pomieszczenia przeznaczonego na szatnię przedszkolną, w którym znajdują się indywidualne kolorowe szafki na buty i ubranka dla dzieci.
 

2016-03-przedszkole-03.jpg

- Zmieniły się zasady schodzenia i rozchodzenia się dzieci : rodzice oddają dzieci pod opiekę nauczycielek już w szatni , a zamontowane wideodomofony pozwalają na poinformowanie o przyjściu do przedszkola i wyjściu do domu danego dziecka.
Zwiększa to bezpieczeństwo dzieci i umożliwia zachowanie czystości na korytarzu przedszkolnym prowadzącym do sal zajęć.

 

2016-03-przedszkole-06.jpg

„Jak widać mamy powody do wielkiej radości, że doczekaliśmy się takich wspaniałych warunków do pobytu, zabawy i nauki
ZA CO SERDECZNIE I PIĘKNIE  DZIĘKUJEMY. „
Dzieci, Dyrektor i personel Przedszkola

Galeria zdjęć
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).