Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Paliwo rolnicze 2016

21 stycznia, 2016
Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Zbliża się I termin składania przez rolników wniosków o zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego, wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2016 roku. Każdy, kto jest użytkownikiem (właścicielem, posiadaczem,dzierżawcą) gospodarstwa rolnego, może uzyskać zwrot w wysokości 1 zł do każdego zakupionego przez siebie litra oleju napędowego - w ramach określonego, przysługującego mu rocznego limitu - tj 86 litrów na 1 hektar użytkowanego gruntu.

 

 

Wnioski - wraz z załączonymi do nich fakturami lub kopiami -należy składać do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów, w następującym terminie:

 

I tura: od 1 do 29 lutego 2016 roku (faktury za zakup oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2015 roku do 31 stycznia 2016 roku)

 

II tura: od 1 do 31 sierpnia 2016 roku. (faktury za zakup oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2016 do 31 lipca 2016 roku)

 

Druki wniosków dostępne są w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy Mykanów (budynek A-niski parter) lub na stronie internetowej Urzędu Gminy pod adresem: www.mykanow.pl

 

Każdy rolnik we wniosku określa sposób wypłaty zwrotu: w gotówce lub na konto bankowe

 

Pieniądze zostaną wypłacone:

  • na konto bankowe - do dnia 30 kwietnia 2016 roku

  • w gotówce - w dniu 29 kwietnia 2016 roku w kasie Urzędu Gminy Mykanów

 

 

Maksymalna kwota zwrotu podatku akcyzowego na 1 ha użytków rolnych w 2016 roku wynosi: 86 zł.

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

insp. Małgorzata Melka
Urząd Gminy w Mykanowie
ul. Samorządowa 1, budynek B pok nr 1
tel.: 34 3288-019 wew. 33

 

 

 

Źródło: http://www.mykanow.pl/index.php/aktualnosci/943-paliwo-rolnicze-2016
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).