Wtorek, 23 kwietnia 2024r. | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Pokaż menu

HERODY 2016

26 stycznia, 2016
Kościół - Św. Anna - Dziedziniec klasztorny - Lotek70 / Wikipedia / CC0 Kościół - Św. Anna - Dziedziniec klasztorny - Lotek70 / Wikipedia / CC0

17 stycznia 2016 roku odbył się XIX Jurajski Przegląd Grup Kolędniczych, współorganizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz  Gminny Ośrodek Kultury w Niegowie.

Gminę Przyrów w tym przeglądzie reprezentowały dwie grupy: Dziecięco-młodzieżowa grupa z gwiazdą z Sygontki oraz Herody z Sygontki. Obydwie te grupy maja już kilku letnie doświadczenie w tego typu przedstawieniach, od pewnego czasu z powodzeniem biorą udział w różnego rodzaju przeglądach.

Grupa dziecięca na tegorocznym przeglądzie została wyróżniona, natomiast grupa Herodów zajęła I miejsce i w nagrodę pojedzie do Bukowiny Tatrzańskiej na 44 Góralski Karnawał.

Fotorelacja z imprezy w Naszej galerii.

Źródło: http://www.przyrow.pl/aktualnosci/artykul/herody-2016
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).