Niedziela, 25 lutego 2024r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego
Pokaż menu

XXVIII Regionalne Spotkania Młodych Recytatorów „WRAŻLIWOŚĆ NA SŁOWA”

22 kwietnia, 2016
Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

W dniu 10 kwietnia br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Przyrowie miały miejsce       Eliminacje Gminne  do XVII Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów „WRAŻLIWOŚĆ NA SŁOWA”,których uczestnikami byli uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjum z terenu gminy.

Komisja Jury po wysłuchaniu  utworów poetyckich i fragmentów prozy  przyznała  nagrody i wyróżnienia.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy okolicznościowe.

Z pośród laureatów wyłoniona została  reprezentacja uczniów w poszczególnych kategoriach wiekowych,która będzie reprezentowała naszą gminę  w drugim etapie przesłuchań konkursowych:

  1. Joanna Migalska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
  2. Celina Ciepiela - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Zalesicach
  3. Aleksandra Ciastek - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Woli Mokrzeskiej

Życzymy jak najlepszych wyników !!!

Galeria:
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).