Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Gmina Rędziny wyróżniona statuetką Jurajski Produkt Roku

21 stycznia, 2016
Rędziny - Widok na kościół - Michal mwr / Wikipedia / Public domain Rędziny - Widok na kościół - Michal mwr / Wikipedia / Public domain

W XV Edycji Konkursu Jurajski Produkt Roku – w kategorii Inny Produkt – Wydarzenie Kulturalno - Sportowe Gmina Rędziny została uhonorowana statuetką .

Uroczysta Gala odbyła się w piątek, 15 stycznia w sali częstochowskiej filharmonii. Na uroczystości obecny był m.in. Wójt Gminy Rędziny – Paweł Militowski, który odebrał statuetkę.

To właśnie w gminie Rędziny odbyła się pierwsza edycja rajdu rowerowego XC ELlMINATOR ROCK RĘDZINY. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę zarówno pod względem lokalizacji, przygotowania trasy, jak i bardzo atrakcyjnej formuły zawodów. W pierwszych otwartych mistrzostwach o puchar Wójta Gminy Rędziny wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z całej Polski.

Zawody odbyły się na trasie o długości 1250 metrów, zlokalizowanej na terenie nieczynnej kopalni kamienia wapiennego „Lipówka”. Obszar kamieniołomu charakteryzuje się wyjątkowymi walorami widokowymi oraz bogactwem i różnorodnością przyrody. To miejsce wyjątkowe i idealny teren do zorganizowania crossowych rywalizacji.

Mało kto spodziewał się takiej skali obiektu i takiego krajobrazu, który rozpościera się z jego zboczy      i klifów. Na trasie zawodów zbudowano wiele atrakcyjnych przeszkód. Samo podłoże ścieżek kamieniołomu jest już nie lada wyzwaniem, bowiem w całej rozciągłości to kamień wapienny, dość zdradliwy przy dużych prędkościach. Trasa wyścigu została zaprojektowana tak, by nie premiować ani zawodników zjazdowych ani podjazdowych. Zawodnik mógł w trakcie wyścigu obrać „chicken line” – trasę dłuższą ale łagodniejszą, lub „hard line” - poprowadzoną po stromej ścianie nasypu kamiennego.

XCE jest dyscypliną kolarską będącą połączeniem grawitacyjnego Four Crossu oraz klasycznego Cross–Country. Trudny teren, podjazdy, techniczne zjazdy, widowiskowy start oraz bezpośrednia konfrontacja zawodników gwarantują niespotykane w kolarstwie emocje.

Zapraszamy na kolejne zawody już 8 maja 2016 r.

 

 

Źródło: http://www.redziny.pl/post/details/630
Gmina Rędziny
Gmina Rędziny położona jest w powiecie częstochowskim, który stanowi część województwa śląskiego, na północnym krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Gmina ma charakter przemysłowo-rolniczy. Przeważający obszar zajmują gospodarstwa i działki rolne. Lasy porastają jedynie 1,7% jej powierzchni. Przez jej teren przebiegają trasa szybkiego ruchu DK-1 Warszawa-Katowice oraz droga krajowa DK-91 Częstochowa-Piotrków Trybunalski. Dobre skomunikowanie gminy wpływa pozytywnie na jej rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).