Sobótkowy Turniej Szachowy

Sobótkowy Turniej Szachowy
2026-06-22
W sobotę 20 czerwca w gminnej hali sportowej w Konopiskach rozegrany został Sobótkowy Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 52 zawodników nie tylko z naszej gminy i Częstochowy, ale byli też zawodnicy z Boronowa, Lublińca, Koszęcina, Zrębic, Grodziska, Przystajni a nawet z Zabrza, Kielc i Ostródy.
Zawodnicy rywalizowali ze sobą w dwóch grupach: klasy I – VIII Szkoły Podstawowe oraz młodzież szkół średnich do lat 18 i dorośli. Po rozegraniu 7 rund klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I kategoria – klasy 1 – 3
- I m - ce Daniel Krygier
- I m – ce Antoni Gonera
- III m – ce Julian Otrembski
II kategoria – klasy 4 – 8
- I m - ce Adam Hypa
- II m – ce Franciszek Konopczyk
- III m – ce Natalia Maciaszek
III kategoria – młodzież szkół średnich do 18 lat
- I m- ce Patryk Ogonek
IV kategoria – dorośli
- I m - ce Mikołaj Wolański
- II m – ce Mateusz Duda
- III m – ce Ewa Kiełbasa
Wszyscy szachiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, a pierwsze trzy osoby z największą ilością punktów w każdej kategorii wiekowej puchary.
Zdjęcia
![]()
Sobótkowy Turniej Szachowy (40 zd.)
Autor: Mariola Łyszczarz
Zobacz galerię Sobótkowy Turniej Szachowy