Niedziela, 16 czerwca 2024r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Urząd Statystyczny prowadzi badania

22 marca, 2016
Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL

Urząd Statystyczny w Katowicach prowadzi obecnie badania ankietowe.  Do badania wylosowano 996 mieszkań w województwie śląskim.

Celem pierwszego z badań jest obserwacja zmian zachodzących w wyposażeniu i wykorzystywaniu przez gospodarstwa domowe nowoczesnych technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych, a także usług dostępnych w Internecie oraz w sieciach telefonii komórkowej.

Drugie badanie do którego wylosowano 2515 mieszkań dotyczy zebrania informacji o krajowych i zagranicznych podróżach członków gospodarstwa domowego. Wśród wszystkich badań prowadzonych przez statystykę publiczną, statystyczne badania ankietowe spełniają szczególną rolę w monitorowaniu zjawisk o tematyce społecznej. Przeprowadzający badanie ankieter może wykonywać  pracę tylko  z ważną legitymacją i upoważnieniem, potwierdzającymi jego tożsamość, jako pracownika Urzędu Statystycznego.

Tożsamość ankietera na terenie województwa śląskiego można sprawdzić: dzwoniąc pod numer  32 77 91 291, 32 77 91 200 wew. 291 lub kom. 695 255 244 oraz kontaktując się drogą elektroniczną z Kierownikiem Wydziału Badań Ankietowych p. Dorotą Gwóźdź  e-mail D.Gwozdz@stat.gov.pl.
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).