Poniedziałek, 8 czerwca 2026r. | Imieniny: Medarda, Maksyma, Seweryna
Pokaż menu

Zadbaj o siebie Mamo i Tato

Za
nami wyjątkowe spotkanie profilaktyczne „Zadbaj o siebie, Mamo i Tato”,
zorganizowane z okazji Dnia Mamy i Taty dla mieszkańców powiatu
częstochowskiego. Wydarzenie miało na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz
zwiększanie świadomości w zakresie regularnych badań i wczesnego wykrywania
chorób.

Spotkanie
otworzyli członkowie Zarządu Powiatu Częstochowskiego: Anna Dziewior, Adam
Morzyk oraz Gwidon Jelonek, a także Sekretarz Powiatu Karol Ostalski. W swoich
wystąpieniach podkreślili, jak ogromne znaczenie w codziennym życiu ma
profilaktyka zdrowotna oraz regularne wykonywanie badań. Zwrócili również uwagę
na rolę dawania dobrego przykładu młodszym pokoleniom w zakresie dbania o
zdrowie.

Szczególny
akcent położono na konieczność zwiększania świadomości zdrowotnej wśród
mężczyzn, którzy wciąż rzadziej korzystają z badań profilaktycznych i
konsultacji lekarskich niż kobiety. Jak podkreślano podczas spotkania,
wcześniejsze wykrywanie chorób znacząco zwiększa szanse na skuteczne leczenie i
powrót do zdrowia.

O
znaczeniu profilaktyki onkologicznej mówiła również Elżbieta Markowska Prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki,
zwracając uwagę na rosnącą wykrywalność nowotworów we wczesnym stadium.
Podkreśliła, że dzięki większej świadomości i regularnym badaniom coraz częściej
udaje się wykrywać choroby na etapie, w którym są one w pełni uleczalne. 

Podczas
wydarzenia mieszkańcy mogli skorzystać z szerokiego zakresu bezpłatnych badań
profilaktycznych, konsultacji oraz prelekcji dotyczących zdrowia i codziennej
troski o organizm. Dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in.:

  • badania słuchu i wzroku,

  • diagnostyka osteoporozy,

  • EKG oraz pomiary ciśnienia i poziomu glukozy,

  • konsultacje dermatologiczne.

Uczestnicy
mieli także możliwość:
- sprawdzenia działania alkogogli i doświadczenia, jak zmienia się
percepcja kierowcy pod wpływem alkoholu,
- nauki samobadania piersi,
- uzyskania wskazówek dotyczących zdrowej diety i prawidłowych nawyków
żywieniowych,
- udziału w prelekcjach ekspertów dotyczących profilaktyki, zdrowia oraz nowoczesnych
metod leczenia.

W
wydarzeniu uczestniczyły również instytucje i organizacje działające na rzecz
zdrowia mieszkańców, które przygotowały stoiska edukacyjne i
informacyjne. Całą akcję wsparli także swoją obecnością członkowie Rady
Powiatu Częstochowskiego -Magdalena Brewczyńska -Jeziak, Jerzy Socha oraz Eryk
Łęgowik.

Dziękujemy
wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.
Profilaktyka zdrowotna to nie tylko troska o siebie, ale również o najbliższych
-to najlepszy prezent, jaki możemy im podarować.

 

 

 

 





Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).