Słonce Jury


Szkoła Podstawowa w Olsztynie zorganizowała dzisiaj w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie II Jurajski Zlot Samorządów Uczniowskich. Na spotkanie przyjechali przedstawiciele piętnastu szkół z Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn opowiedział Gościom o samorządzie gminnym. Jako prelegent wystąpił również między innymi Zdzisław Synoradzki, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynie, Magdalena Purgal, Członek Zarządu Fundacji Słońca Jury i Magdalena Nabiałek Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Olsztynie.
Cieszymy się, że szkoła podjęła tak ważną inicjatywę, która zrzesza uczniów różnych szkół z regionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Pozwala to młodym ludziom poznawać się, działać razem i rozwijać pasje. Inicjatorką spotkań jest Paula Zawadzka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Olsztynie.



















