Słonce Jury


W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego, dwadzieścia uzdolnionych uczennic i uczniów ze szkół w Kusiętach, Olsztynie i Zrębicach odebrało Stypendia Burmistrza. Stypendia przyznawane są każdego roku w dziedzinach: nauki, kultury i sportu.
To już XIV edycja „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów z terenu Gminy Olsztyn”. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się dzisiaj w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie. W uroczystości wraz z wyróżnionymi uczniami uczestniczyli rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Stypendia wręczyła Małgorzata Haładyj – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn, Ewa Nocuń Kierownik Referatu Oświaty.
Uczniowie uhonorowani Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn w roku szkolnym 2025/26:
Małgorzata Motyl – uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej im. Szlaku Orlich Gniazd w Kusiętach za uzyskanie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki;
Klara Szymala – uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej im. Szlaku Orlich Gniazd w Kusiętach za uzyskanie tytułu finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
Alan Kamiński – uczeń kl. VII Szkoły Podstawowej w Olsztynie za uzyskanie II miejsca w XXVIII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej
Olaf Żuberek – uczeń kl. VIII Szkoły Podstawowej w Olsztynie za uzyskanie I miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka angielskiego Olimpus
Oliwia Pasternak – uczennica kl. V Szkoły Podstawowej w Olsztynie za uzyskanie IV miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka angielskiego Olimpus
Oleksandra Hryliuk – uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej w Olsztynie za uzyskanie V miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka angielskiego Olimpus
Kacper Jokiel – uczeń kl. VII za uzyskanie V miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka angielskiego Olimpus
Maciej Wrona – uczeń kl. VIII Szkoły Podstawowej w Olsztynie za uzyskanie V miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka angielskiego Olimpus
Weronika Zielska – uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach za zajęcie III miejsca w Wojewódzkim Dyktandzie im. Jury Krakowsko Częstochowskiej „Mistrz Ortografii”
Magdalena Nabiałek – uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej w Olsztynie za zajęcie:
• I miejsca w Ogólnopolskich Mistrzostwach Tanecznych Jura 4Dance w kategorii Show Dance Duet Junior
• II miejsca dla drużyny Mażoretki „ISKRA” w Ogólnopolskich Mistrzostwach Tanecznych Jura 4Dance w kategorii Show Dance Formacja Junior
Liliana Caban – uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej w Olsztynie za zajęcie:
• I miejsca w Ogólnopolskich Mistrzostwach Tanecznych Jura 4Dance w kategorii Show Dance Duet Junior
• II miejsca dla drużyny Mażoretki „ISKRA” w Ogólnopolskich Mistrzostwach Tanecznych Jura 4Dance w kategorii Show Dance Formacja Junior
Milena Jabłońska – uczennica kl. V Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach za zajęcie II miejsca dla drużyny Mażoretki „ISKRA” w Ogólnopolskich Mistrzostwach Tanecznych Jura 4Dance w kategorii Show Dance Formacja Junior
Nikola Żurek – uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach za zajęcie II miejsca dla drużyny Mażoretki „ISKRA” w Ogólnopolskich Mistrzostwach Tanecznych Jura 4Dance w kategorii Show Dance Formacja Junior
Teresa Romańska – uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Olsztynie za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Badmintonie Dziewcząt
Aleksandra Sobierajska – uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Olsztynie za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Badmintonie Dziewcząt
Pola Szpak – uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Olsztynie za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Badmintonie Dziewcząt
Emil Szewczyk – uczeń kl.VI Szkoły Podstawowej w Olsztynie za zajęcie:
• I miejsca w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Badmintonie chłopców
• III miejsca w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Badmintonie chłopców
Oliwier Maladyn – uczeń kl.VI Szkoły Podstawowej w Olsztynie za zajęcie:
• I miejsca w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Badmintonie chłopców
• III miejsca w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Badmintonie chłopców – przygotowywała Alicja Matyja
Magdalena Młyńczak – uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Olsztynie za zajęcie:
• I miejsca w międzywojewódzkich mistrzostwach juniorów młodszych i młodzików Śląskie i Małopolskie w TAEKWON-DO w konkurencji indywidualne układy juniorek młodszych 6-2 CUP
• III miejsca w międzynarodowych zawodach Mazovia Masters Cup w konkurencji indywidualnych kobiet 12-14 lat
Kuba Kusak – uczeń kl. V Szkoły Podstawowej w Olsztynie za zajęcie:
• I miejsca w międzywojewódzkich mistrzostwach juniorów, juniorów młodszych i młodzików TAEKWON-DO w konkurencji walki młodzików +54kg
• III miejsca w międzywojewódzkich mistrzostwach juniorów, juniorów młodszych i młodzików TAEKWON-DO w konkurencji techniki specjalne młodzików i układy specjalne 4-1CUP
• I miejsca w międzywojewódzkich mistrzostwach juniorów młodszych i młodzików Śląskie i Małopolskie w TAEKWON-DO w konkurencji indywidualne techniki specjalne Młodzików.
Serdecznie gratulujemy naszym Stypendystom oraz ich Rodzicom, życząc im dalszych sukcesów i rozwijania swoich pasji. Powodzenia w kolejnych latach edukacji i dążenia do celu. Gratulacje dla Nauczycieli i Dyrektorów szkół z terenu naszej gminy.
Zdjęcia: Tomasz Sieniawski


























