Poniedziałek, 17 czerwca 2024r. | Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta
Pokaż menu

Mstów ma Górę Trzech Jaskiń

04 lipca, 2016
Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W niedzielę 3 lipca z udziałem Anny Jankowskiej – Nagórki z Krakowa - jednej z autorów nazwy, radnego miejscowości Srocko Roberta Misztala i zastępcy wójta gminy Mstów Adama Markowskiego, dokonano symbolicznego nadania nazwy Góra Trzech Jaskiń, najwyższemu wzniesieniu gminy Mstów.

Góra Trzec Jaskiń jest wysoka na 329 metrów i położona w sołectwie Srocko. Nowa nazwa została naniesiona na mapy na razie na przystankach w tej miejscowości, ale od tej chwili będzie też nanoszona na każdą mapę wydawaną przez gminę Mstów.

Wydarzeniu towarzyszyły Mistrzostwa Trzech Jaskiń w nordic walking, które zgromadziły blisko 70. uczestników. Ponad sześciokilometrowa trasa Mistrzostw biegła malowniczymi duktami mieszanych lasów Leśnictwa Zielona Góra. Gmina Mstów zamierza w niedalekiej przyszłości wytyczyć tam stałe trasy do chodzenia z kijkami. Tego samego dnia Mieszkańcy Srocka świętowali też na Srockim Festynie Rodzinnym, zorganizowanym po raz pierwszy w swojej historii.

Nazwę "Góra Trzech Jaskiń" wybrano z pośród blisko stu propozycji zgłoszonych w konkursie ogłoszonym przez gminę Mstów. Zaproponowały ja niezależnie od siebie trzy osoby z Krakowa, Kielc i północnej Jury.

gora-trzech-jaskin2 gora-trzech-jaskin3
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).