Sobota, 20 lipca 2024r. | Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty

Treningi Nordic Walking – zaczynamy w poniedziałek!

20 lipca, 2024
Treningi Nordic Walking – zaczynamy w poniedziałek!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na treningi Nordic Walking! To świetna okazja, by zadbać o swoje zdrowie i spędzić czas na świeżym powietrzu.

Treningi będzie prowadzić Pani Agnieszka Pinis –Wicemistrzyni Europy, wielokrotnie wyróżniania za wzorową technikę Nordic Walking na zawodach rangi krajowej i światowej. Instruktorka z ponad pięcioletnim doświadczeniem.

Pierwszy trening już w poniedziałek 22.07.

Spotykamy się na Boniach (przy dawnym USC) o godzinie 18:00.

Zajęcia są bezpłatne.

Co zabrać?

- Twoje własne kije Nordic Walking
- Dobry humor i chęć do ruchu
- Nie masz własnych kijów? Żaden problem! Będzie można je wypożyczyć na miejscu.

Co to jest Nordic Walking?

Nordic Walking to sport rekreacyjny uprawiany na świeżym powietrzu. To doskonała forma aktywności dla osób pragnących poprawić swoją kondycję oraz dla tych, którzy chcą ją utrzymać. Chętnie uprawiany jest zarówno przez entuzjastów sportu oraz osoby, które na co dzień spędzają dużo czasu za biurkiem, to także świty sport dla seniorów. Nieodłącznym elementem Nordic Walking są kijki, które potęgują korzyści z tego sportu.

Zalety Nordic Walking

Chodzenie z kijkami ma wiele zalet, zarówno dla układu sercowo-naczyniowego, jak i mięśni ramion, tułowia oraz kończyn dolnych. Dodanie kijków aktywuje znacznie więcej mięśni niż zwykły spacer, co wpływa na większe spalanie kalorii. Podczas treningu Nordic Walking angażowane jest około 90% muskulatury ciała, w porównaniu do 50% podczas tradycyjnego spaceru. Dodatkowo, spalanie tkanki tłuszczowej wzrasta nawet o 70%.

Nordic Walking pomaga także w obniżeniu poziomu cholesterolu i trójglicerydów, poprawia samopoczucie oraz parametry wytrzymałościowe i siłowe. Dzięki kijkom lepiej chronimy nasze ciało przed upadkami, co jest szczególnie istotne dla seniorów.

Gmina Blachownia