Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Nowa sala konferencyjna w mstowskim GOKu

18 kwietnia, 2023
Nowa sala konferencyjna w mstowskim GOKu

W niedzielę 16 kwietnia miało miejsce uroczyste otwarcie wyremontowanej sali konferencyjnej w mstowskim GOKu. Wydarzeniu towarzyszył koncert „Wspomnienie o Mieczysławie Foggu”.

Prace były dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszy Promocji Kultury (http://www.gokwmstowie.pl/modernizacja-gminnego-osrodka-kultury-w-mstowie-etap-i-zakonczenie)
gok0_remont  gok2_remont

gok4_remont  gok5_remont

Nazwa projektu: „Modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie - etap I”
Całkowita wartość prac: 224.703,24 zł (w tym dofinansowanie: 179.762,59 zł , wkład własny budżetu gminy: 44.940,65 zł)
Zakres prac:
- Remont Sali spotkań oraz Sali plastycznej (teraz jest to jedna nowoczesna, duża sala – z możliwością rozdzielenia na dwie mniejsze, przedzielone drzwiami przesuwnymi);
- Remont łazienki;
- Modernizacja instalacji elektrycznej;
- Modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej.
Wykonawca: PHPU „BRAT-BUD” M.Purgal

>> Nowoczesna, profesjonalna Sala konferencyjna podniesie jakość działań i atrakcyjność mstowskiego GOKu – co przełoży się na zwiększenie oferty działań edukacyjno-kulturalnych (m.in. spotkań, warsztatów, zajęć) ośrodka kultury dla mieszkańców Gminy Mstów (i nie tylko), w różnym wieku.
>> Sala dodatkowo jest wyposażona w dwa niezależne od siebie zestawy multimedialne, składające się (każdy) z:
- projektora Full HD,
- elektrycznego ekranu projekcyjnego (szer. 300cm i 200cm),
- głośników, wzmacniacza audio i mikrofonów bezprzewodowych.

>> Klucze do wyremontowanych pomieszczeń zostały uroczyście przekazane przedstawicielom mstowskiego Koła Emerytów i Rencistów, a także Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Mstowianki”. Będzie to dla nich na co dzień wygodne i nowoczesne miejsce spotkań czy warsztatów.

Uroczystego przecięcia wstęgi (w obecności m.in. Radnych Gminy Mstów, Sołtysów, przedstawicieli Koła nr 19 PZERiI w Mstowie i KGW „Mstowianki”) dokonali:
- Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł na Sejm RP, Szymon Giżyński
- Senator RP, Ryszard Majer
- Wójt Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz
- Zastępca Wójta Gminy Mstów, Małgorzata Grabowska
- Dyrektor GOK w Mstowie, Krzysztof Drynda
- Przewodnicząca Koła nr 19 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mstowie, Małgorzata Zarychta
- Przewodnicząca KGW „Mstowianki”, Maria Rozpondek

gok9_remont  gok8_remont

„Wspomnienie o Mieczysławie Foggu”
>> Wzniosłość tego wydarzenia uświetniła wizyta osoby mocno związanej z kulturą naszego kraju. Prelekcję o swoim pradziadku wygłosił Michał Fogg, zdradzając sekrety rodzinne nie tylko związane z Mieczysławem Foggiem, lecz i innymi członkami rodziny. Można było wysłuchać zarówno ciekawostek historycznych, obyczajowych, jak i wybranych utworów muzycznych z repertuaru piosenkarza.
Zespół w składzie: Weronika Zielińska - Wilczyńska, Michał Rorat i Sebastian Janik wykonał takie przeboje jak: "Ta ostatnia niedziela", "Jesienne róże", "Pieśń o matce" czy "Tango milonga".

gok14_remont  gok15_remont

>> Wyprawa intelektualna w świat muzyki poprzedniej epoki oraz przywilej otwarcia nowego etapu dla instytucji kultury w Mstowie, stały się silnym bodźcem do tego, aby o te wartości walczyć i dbać - by nie odeszły w zapomnienie.
>> Zwieńczeniem tego dnia był słodki poczęstunek, przygotowany przez Panie z Koła Emerytów i Rencistów oraz lampka szampana - dla uczczenia małego kroku dla kultury, a tym samym kolejnego kroku dla rozwoju Gminy Mstów.

Relacja: Krzysztof Drynda - Dyrektor GOK Mstów
Więcej: http://www.gokwmstowie.pl/modernizacja-gminnego-osrodka-kultury-w-mstowie-etap-i-zakonczenie

Galeria zdjęć

Otwarcie nowej sali konferencyjnej w mstowskim GOKu 16.04.2023Otwarcie nowej sali konferencyjnej w mstowskim GOKu 16.04.2023Otwarcie nowej sali konferencyjnej w mstowskim GOKu 16.04.2023Otwarcie nowej sali konferencyjnej w mstowskim GOKu 16.04.2023Otwarcie nowej sali konferencyjnej w mstowskim GOKu 16.04.2023Otwarcie nowej sali konferencyjnej w mstowskim GOKu 16.04.2023Otwarcie nowej sali konferencyjnej w mstowskim GOKu 16.04.2023Otwarcie nowej sali konferencyjnej w mstowskim GOKu 16.04.2023Otwarcie nowej sali konferencyjnej w mstowskim GOKu 16.04.2023Otwarcie nowej sali konferencyjnej w mstowskim GOKu 16.04.2023Otwarcie nowej sali konferencyjnej w mstowskim GOKu 16.04.2023Otwarcie nowej sali konferencyjnej w mstowskim GOKu 16.04.2023Otwarcie nowej sali konferencyjnej w mstowskim GOKu 16.04.2023Otwarcie nowej sali konferencyjnej w mstowskim GOKu 16.04.2023Otwarcie nowej sali konferencyjnej w mstowskim GOKu 16.04.2023
Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).