Wtorek, 2 lipca 2024r. | Imieniny: Jagody, Urbana, Marii

40-lecie DPS w Blachowni

01 lipca, 2024
Siedziba Urządu Miasta w Blachownia - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL Siedziba Urządu Miasta w Blachownia - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL

W piątek 28 czerwca Dom Pomocy Społecznej w Blachowni obchodził swoje 40-lecie, z tej okazji zostało zaproszonych wielu gości, którzy wraz z pensjonariuszami oraz ich rodzinami świętowali Jubileusz. W uroczystości wzięli udział m.in. Burmistrz Blachowni Cezary Osiński oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Edyta Mandryk. Piątkowe spotkanie było także czasem XXVII Spotkania Integracyjnego organizowanego pod patronatem Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą. Następnie na scenę wyszedł Dyrektor Marcin Huras, który przywitał wszystkich zebranych i przybliżył historię Domu Pomocy Społecznej w Blachowni. W następnej kolejności głos zabrali zaproszeni goście. W swoich przemówieniach podkreślali oni, jak ważna jest praca w Domu Pomocy Społecznej, określając ją mianem prawdziwej służby. Gratulacje i podziękowania składano na ręce Dyrektora DPS-u Marcina Hurasa.

Kulturalną część obchodów uświetniły występy artystyczne. Orkiestra dęta z Rędzin pod batutą Krzysztofa Gajowczyka rozpoczęła część artystyczną wydarzenia, na scenie pojawił się również Pan Jacek Miernikiewicz oraz zespół „Flow”.

Oprócz występów muzycznych, uczestnicy uroczystości mogli podziwiać dwie wyjątkowe wystawy malarskie. Pierwsza z nich to zachwycające prace pani Cecylii Szerszeń zatytułowane "Chaty za wsią". Druga wystawa, zatytułowana "Dom oczami dziecka” autorstwa Pana Marcina Puchniarskiego prezentowała piękne prace na których uchwycony został budynek Domu Pomocy Społecznej w Blachowni.

Dodatkowo, na terenie placówki zorganizowano wystawę rękodzieła artystycznego, które powstało podczas warsztatów terapii zajęciowej. Można było podziwiać różnorodne prace, będące dowodem talentu i zaangażowania podopiecznych DPS-u.

Jubileusz został przygotowany z największą starannością, a piękne dekoracje domków dodały całemu wydarzeniu wyjątkowego uroku. Dla gości przygotowano także wiele innych atrakcji m.in. przejażdżki bryczką oraz zabawa taneczna. Można było również skosztować wyśmienitych potraw, przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Gmina Blachownia