Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Ruszyła budowa żłobka w Blachowni!

12 lipca, 2024
Zalew w Blachowni - Joesqsek / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Zalew w Blachowni - Joesqsek / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W Blachowni rozpoczęto długo wyczekiwaną budowę nowego żłobka, który ma odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na miejsca opieki nad najmłodszymi mieszkańcami gminy.

Nowy żłobek będzie nowoczesnym obiektem, zaprojektowanym z myślą o bezpieczeństwie i komforcie dzieci. Placówka, przeznaczona dla dzieci do lat trzech, będzie składała się z 30 pomieszczeń. Wśród nich znajdą się:

4 sale zajęć,
sala zajęć sensorycznych,
szatnia,
3 łazienki,
2 toalety,
pokój socjalny,
gabinet pielęgniarki,
gabinet dyrektora,
pomieszczenia gospodarcze i kuchenne

Żłobek powstanie przy ul. Bankowej 13, tuż obok budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni. Obecnie trwa gromadzenie materiałów i wyznaczanie terenu pod budowę.

Nowa inwestycja z pewnością przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców gminy, zapewniając bezpieczne i komfortowe warunki dla najmłodszych oraz wsparcie dla rodziców.

Gmina Blachownia